Domov

SlobodneMesto.sk vzniklo ako priama reakcia na stav, kedy radní páni mesta Bardejov odignorovali petíciu proti devastácii územia bývalých kasárni a následne postupovali tak, ako keby verejná mienka v Bardejove neexistovala. Našťastie, mýlili sa.

Číslo roku 2012

3 581 eur

plat primátora mesta Bardejov v čase krízy 

na základe novely zákona, ktorej cieľom je väčšie šetrenie verejných financií Bardejovský primátor dostáva o 116 Eur mesačne viac!!!

Bardejovské starosti

 

Vo svete to už tak chodí. Nespokojní sa sťažujú a spokojní si z nich uťahujú. Medzi nespokojných patrím aj ja. Naposledy som sa sťažoval tlačovej rade SR (TRSR) na vydavateľa a šéfredaktora Bardejovských novostí (BN), pretože napriek môjmu nesúhlasu uverejnil môj súkromný email. Tlačová rada zasadla, vec posúdila a rozhodla. Rozhodla tak, že šéfredaktor porušil etický kódex novinára a spomínaný týždenník pokarhala (viz http://trsr.sk/rozhodnutia/k-022011). Ako nápravu v dobrej viere uložila vydavateľovi uverejniť toto rozhodnutie v najbližšom vydaní BN. Nestalo sa. Stalo sa však to, že bol uverejnený otvorený list adresovaný TRSR ako reakcia šéfredaktora na rozhodnutie, ktoré paradoxne uverejnené nebolo. Zrozumiteľnosť pre čitateľa, ako i samotný čitateľ boli takto odsunutí na vedľajšiu koľaj na úkor neprofesionálneho a alibistického vybavovania si osobných účtov zo strany šéfredaktora. Že je to nelogické, čudné a zavádzajúce? Áno je. A ešte horšie. Mám pocit, že Bardejovské novosti sa nám pomaly ale isto začínajú meniť na Bardejovské starosti. Jednoducho preto, lebo prestávajú byť čitateľné. A to je u novín zásadný problém. Kapitán tejto pomaly sa potápajúcej lode zrejme nadobro stratil kurz a kontrolu nad svojim mienkotvorným médiosaurom. Náznak tejto diagnózy sa objavil už poslednom minuloročnom vydaní, keď sa na ich stránkach objavilo trochu morbídne inzertné varovanie, že pokiaľ ich ľudia nebudú kupovať tak 11.11.2011 jediné noviny v meste skončia. Naozaj obdivuhodná marketingová stratégia na zvýšenie predaja. Marketingový špecialisti z New York Times sa ešte majú čo učiť. Oveľa hlbšie obavy a vrásky na čele čitateľov BN, medzi ktorých sa počítam aj ja, však spôsobili až posledné príspevky pána šéfredaktora. Je ich čím ďalej tým viac a sú čím ďalej tým viac neprehľadnejšie, zmätenejšie a ješitnejšie. Keď to takto pôjde ďalej, je vysoko pravdepodobné, že v blízkej budúcnosti môžeme očakávať akúsi zvláštne „ujetú“ printovú obdobu neobjektívnej, osobnej „one man show“ pána šéfredaktora. To ale nepomôže ani novinám, ani ich čitateľom a nakoniec ani ich vydavateľovi. Preto si o Bardejovské novosti robím bardejovské starosti. Je mi nesmierne ľúto, a myslím že aj mnohým ďalším čitateľom, že nezrozumiteľným a nekonečným rozmazávaním osobného, navyše prehratého sporu, strácajú tieto noviny zo dňa na deň svojich čitateľov a svoju funkciu objektívne a pravdivo informovať. Ich čitatelia si to naozaj nezaslúžia.

 

Mgr. Mario Hudák

OZ Park v meste

Anketa

Hladajú nového riaditeľa BTV. Kto vyhrá?:

Prihlásenie